Programowanie Android dla początkujących

> Dodaj do ulubionych

Witaj w kursie programowania dla systemu Android dla początkujących. Jest to zestaw lekcji, dzięki którym nauczysz się tworzyć świetne aplikacje na Androida przy zastosowaniu najlepszych znanych technik.

W każdej lekcji znajduje się opis czynności, jakie należy wykonać, aby rozwiązać określony problem lub zaimplementować jakąś funkcję. Wszystkie opisy są opatrzone przykładami kodu źródłowego, który możesz wykorzystać w swoich własnych aplikacjach.

W kursie tym znajdziesz wyjaśnienie podstawowych zagadnień. Jeśli dopiero zaczynasz pisać aplikacje Android, powinieneś uważnie przestudiować wszystkie lekcje, zaczynając od lekcji Budowa pierwszej aplikacji Android.

Spis treści

 1. Lekcja 1. Instalowanie SDK
 2. Lekcja 2. Budowa pierwszej aplikacji
 3. Lekcja 3. Dodawanie paska akcji
 4. Lekcja 4. Obsługa różnych urządzeń z Androidem
 5. Lekcja 5. Cykl istnienia aktywności
 6. Lekcja 6. Budowa dynamicznego interfejsu użytkownika za pomocą fragmentów

Autor: Google

Źródło: https://developer.android.com/training/index.html

Tłumaczenie: Joanna Liana i Łukasz Piwko

Treść tej strony jest dostępna na zasadach licencji CC BY 2.5

19 komentarzy do “Programowanie Android dla początkujących”

 1. Dzięki za pierwszą lekcję, bardzo mi pomogła i wiele wyjaśniła. Z niecierpliwością czekam na kolejne lekcje. Mam nadzieje, że nie porzuciłeś kursu?

 2. Przekopałem kilka kursów ale ten jest najlepszy! Rzetelnie i dokładnie zrobiony kurs pozwalający zrozumieć o co chodzi. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy, który mam nadzieję nastąpi 🙂

 3. Bardzo dobry kurs, prosty i przystępny! Kawał dobrej roboty – Wielkie DZIĘKUJĘ!

 4. Świetne tłumaczenie, tak trzymać. Rozwijajcie dalej dział androida 😉 pozdro

 5. Bardzo dobry kurs, szkoda, że nie ma dalszych części.
  Z racji tego, że przyswajam coś bardzo łopatologicznie(i pewnie nie tylko ja) to i tu nie rozumiem paru rzeczy, ale polecam po przeglądać też inne kursy które te luki zapełnią, w jednym jest kilka artykułów o drzewie plików, w innym jedno zdanie więc wiadomo co wynika z takiej nauki. Ja za to bardzo bym chciał się dowiedzieć jak wygląda komunikacja Android-PHP albo przełączania aktywności po przesunięciu palcem bo google ostatnio mi nie sprzyja 😀
  Pozdrawiam 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.