JavaScript. I wszystko jasne

> Dodaj do ulubionych
Kurs JavaScript. I wszystko jasne - okładka

Kurs JavaScript. I wszystko jasne. Nowoczesne wprowadzenie do programowania to publikacja ogólnie wprowadzająca do programowania na przykładzie języka JavaScript. Jej oryginalny tytuł brzmi Eloquent JavaScript. A Modern Introduction to Programming.

Dostępna jest też wersja papierowa kursu w języku angielskim. Nie różni się ona znacząco od wersji internetowej, ale została dokładnie przejrzana i zaktualizowana. Można ją kupić w sklepie Amazon.

Dobrze zbalansowana mieszanka zwięźle opisanych reguł. Podobał mi się ten kursowy styl z opisami gier. Przypomniały mi się czasy młodości, gdy dopiero uczyłem się programować. I na dodatek zawiera opis JavaScript!

Brendan Eich, człowiek, który dał nam JavaScript

Kurs JavaScript. Spis treści

 1. 1. Wprowadzenie
 2. 2. Podstawowy kurs JavaScriptu. Wartości, zmienne i kontrola sterowania
 3. 3. Funkcje
 4. 4. Struktury danych: obiekty i tablice
 5. 5. Obsługa błędów
 6. 6. Programowanie funkcyjne
 7. 7. Wyszukiwanie
 8. 8. Programowanie obiektowe
 9. 9. Modularność
 10. 10. Wyrażenia regularne
 11. 11. Programowanie sieciowe
 12. 12. Obiektowy model dokumentu — DOM
 13. 13. Obsługa zdarzeń przeglądarek
 14. 14. Żądania HTTP
 15. Dodatek 1. Mniej znane instrukcje sterujące
 16. Dodatek 2. Kopiec binarny

Autor: Marijn Haverbeke

Źródło: http://eloquentjavascript.net/1st_edition/

Tłumaczenie: Łukasz Piwko

Treść tej strony jest dostępna na zasadach licencji CC BY 3.0

11 komentarzy do “JavaScript. I wszystko jasne”

 1. kurcze, wykonaliście kawał dobrej roboty tłumacząc tak obszerny materiał.
  Szkoda mi trochę waszych zasobów, które poświęciliście akurat na TEN materiał. Jak na razie przejrzałem połowę i stwierdzam, że jest okropnie nudnym laniem wody. Początkujący mogą łatwo się zniechęcić czytając takie coś.
  Sam uczyłem się już js z innego kursu i tutaj znalazłem tylko garść ciekawostek, specjalistycznego nazewnictwa którym mógłbym zaszpanować 😉 ale przez jaką ilość opowieści autora musiałem się przebić …

 2. stanowczo odradzam naukę z tego kursu. początkujący programista, bez wykształcenia matematycznego totalnie się zniechęci. rozdział trzeci z funkcjami to jakiś totalny odlot. może warto jednak potestować prostsze funkcje, pętle, praktycznie ulepszanie kodu HTML a nie od razu przechodzić do rekurencji itp. bez obycia i przyzwyczajenia się do JS, funkcje typu findSequence będą TOTALNIE niezrozumiałe. pozdrawiam.

 3. Bardzo dobry kurs, szczególnie dla osób znających już jakiś język programowania. Trzeba też dodać, że jest świetnie przetłumaczony. Gratulacje!

 4. Poziom obu wydań Eloquent JavaScript i to tłumaczenie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Do szczęścia brakowało mi jedynie przyzwoitej wersji w PDF-ie, dlatego wzorując się na drugim wydaniu książki przekonwertowałem tę stronę do LateXa — Eloquent_JavaScript_PL.pdf. Mam nadzieję że udało mi się uniknąć jakichś poważniejszych błędów.

Możliwość komentowania została wyłączona.