Windows 3.1 w przeglądarce internetowej

04 stycznia 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Dziś już niewiele osób pamięta, jak wyglądał system Windows 3.1. Dla tych, którzy go nigdy nie widzieli oraz tych, którzy mieli tę przyjemność, ale już zapomnieli została stworzona strona to http://www.michaelv.org/. Znajduje się na niej symulator Windowsa 3.1, który co ciekawe działa o wiele szybciej niż oryginalna wersja systemu Microsoftu 20 lat temu (oczywiście nie ma się co dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę postęp technologiczny, jaki się od tamtego czasu dokonał).

Oprogramowanie zostało napisane przy użyciu języków JavaScript, XHTML 1.0 Strict, PHP oraz Ajaksa. Przetestowano je dokładnie w przeglądarkach Firefox i IE. Zalecane jest używanie Firefoksa 2 lub 3, ale w IE 6, 7 i 8 również nie powinno być problemów. W Internet Explorerze nie działa Media Player, ponieważ przeglądarka ta nie umożliwia dynamicznego tworzenia elementu <OBJECT>.

System plików zapisano w bazie danych SQL. Można tworzyć, usuwać, odczytywać i zapisywać pliki oraz zmieniać ich nazwy. Oczywiście nie dotyczy to samego systemu plików.

1 komentarz

  1. Strona nie działa ;/

    Odpowiedz

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.