Shebang.pl

Wysyłanie plików na serwer przy użyciu jQuery

Przedstawiamy wtyczki służące do wysyłania plików na serwer. Część z nich to zwykłe formularze, a niektóre mają naprawdę ciekawy wygląd. Mamy tutaj wtyczki pozwalające na wybranie pliku z dysku, ale także obsługujące technikę przeciągnij i upuść.

Plupload

Wtyczka umożliwiająca wysyłanie plików za pomocą HTML5 Gears, Silverlight, Flash itp. Pokazuje pasek postępu wysyłania. Ma prosty i przejrzysty interfejs oraz ma łatwy w konfiguracji kod źródłowy, którym można ustawić m.in. maksymalną wielkość pliku jaki użytkownik może wysłać i generowanie unikalnych nazw dla plików (w sytuacji gdyby plik o takiej samej nazwie istniał na serwerze).

Strona projektu

Uploadify

Skrypt występujący w dwóch wersjach: Flash i HTML5. Praktycznie każdy element jest konfigurowalny, dzięki czemu możemy w pełni dostosować wtyczkę do wyglądu witryny. Działa też forum, na którym duża społeczność pomoże nam rozwiązać ewentualne problemy. W kodzie źródłowym jest możliwość ustawienia takich opcji jak limit liczby wysyłanych plików (domyślnie 999), ustawienie wielkości i wyglądu przycisku wybierania plików, maksymalna liczba plików w kolejce (domyślnie 999), wybór jakiego typu dane mają być pokazywane podczas wysyłania (wybór pomiędzy prędkością wysyłania a pokazaniem postępu wysyłania w procentach).

Strona projektu

jQuery File Upload

Wtyczka o bardzo przyjemnym wyglądzie obsługująca technikę przeciągnij i upuść. Kolejnymi zaletami skryptu są funkcja wznawiania wysyłania plików oraz zmiana rozmiaru wysyłanego obrazu. W kodzie źródłowym dostępne są między innymi takie ustawienia, jak zmiana szablonu (użycie szablonów JavaScript), konfiguracja informacji na temat postępu wysyłania plików (prędkość, przewidywany czas wysyłania, postęp w procentach lub bajtach).

Strona projektu

jQuery uploadprogress

Wtyczka, którą cechuje prosty wygląd. Zasada jej działania oparta jest na formularzu HTML. Ma otwarty kod źródłowy. Postęp wysyłania pliku pokazywany jest w procentach, a po zakończeniu wysyłania pokazywana jest wielkość pliku w bitach.

Strona projektu

jQuery HTML5 Uploader

Lekka wtyczka do jQuery napisana przy użyciu języka HTML5. Umożliwia wysyłanie plików metodą przeciągnij i upuść (niestety jest to jedyny sposób). Możliwość utworzenia bardzo ciekawego wyglądu. Wyświetla informacje o prawidłowym zakończeniu procesu wysyłania pliku.

Strona projektu
Exit mobile version