Shebang.pl

Tworzenie formularzy przy użyciu jQuery

Prezentujemy wtyczki do jQuery służące do tworzenia formularzy na stronach internetowych. Formularze różnią się głównie wyglądem i w niektórych przypadkach sposobem działania.

jQuery Formation

Wtyczka pozwala utworzyć formularz bez konieczności użycia kodu HTML. Możemy wprowadzić dowolną liczbę pól tekstowych i opcji wyboru. Skrypt sprawdza poprawność formularza np. czy do pola tekstowego na pewno został wpisany tekst. Jest możliwość ustawienia własnych komunikatów błędów w przypadku gdy wprowadzone dane są niepoprawne oraz możliwość ustawienia własnych pytań Captcha. Wtyczka bardzo przydatna do tworzenia formularzy rejestracji na stronach internetowych.

Strona projektu

Uniform

Formularz z polami wyboru, listami rozwijanymi, możliwością zaznaczenia kilku opcji, polem pozwalającym na wysyłanie plików oraz możliwością zmiany wyglądu wtyczki. Wtyczka pozwala na tworzenie bardzo rozbudowanych formularzy dzięki możliwości użycia praktycznie wszystkich list rozwijanych i przycisków dostępnych w HTML-u. Według autorów do poprawnego działania skrypt wymaga jQuery w wersji 1.7+, ale podobno działa także na jQuery 1.3. Standardowo we wtyczkę mamy wbudowane trzy motywy, ale można tworzyć własne. Program dostępny jest na licencji MIT. Strona projektu

jQuery Stepy

Wtyczka umożliwiająca tworzenie formularzy, w których dane wprowadzamy w kilku krokach. Polega to na tym, że musimy wypełnić wymagane pola w kroku pierwszym, aby przejść do kroku drugiego itd. W ten sposób można zaimplementować składający się z kilku etapów proces rejestracji, w którym po każdym przejściu będziemy sugerowali użytkownikowi co ma zrobić dalej. Możemy także utworzyć przewijaną listę zdjęć, jednak w tej roli lepiej sprawdzają się inne wtyczki. Skrypt rozpowszechniany na licencji MIT.

Strona projektu

Contactable

Wtyczka pozwala na stworzenie formularza kontaktowego pozwalającego np. wysłać uwagi do autora strony. Formularz może być ukryty i wysuwać się z boku strony dopiero po naciśnięciu odpowiedniego przycisku lub kliknięciu wystającej etykiety.

Strona projektu

jquery-form-builder-plugin

Serwerowy skrypt służący do tworzenia formularzy bezpośrednio w przeglądarce internetowej bez znajomości programowania. Bardzo duży wybór różnego rodzaju list i przycisków. Na podanej stronie znajduje się dokładny opis jak korzystać ze skryptu.

Strona projektu
Exit mobile version