Wtyczki AJAX

20 marca 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy zbiór wtyczek AJAX pozwalających na projektowanie całych stron internetowych lub tylko niektórych elementów. Zaletą techniki AJAX jest dynamiczna interakcja z użytkownikiem, np. wprowadzenie nowych danych wymaga przeładowania jedynie formularza, a nie całego dokumentu HTML.

MetroPanel

Umożliwia utworzenie całego panelu nawigacyjnego dla witryny. Wygląd jest wzorowany na interfejsie znanym z Windows 8. Prosta instalacja. Wtyczka utworzona w HTML5 z wykorzystaniem techniki AJAX oraz jQuery z animacjami z CSS3.

Metro Panel - zrzut ekranu Strona projektu

jQuery Graph Poll

Wtyczka pozwalająca tworzyć sondy. Dane przechowywane są w pliku XML. Uniemożliwia wielokrotne głosowanie przez jedną osobę dzięki plikom cookie. Wtyczka łatwa do zainstalowania i z ciekawym wyglądem oraz wykorzystująca technologię AJAX.

Graph Poll - zrzut ekranu Strona projektu

TweetStream

Wtyczka wyświetlająca na stronie internetowej wpisy z portalu Twitter z określonymi słowami kluczowymi. Skrypt jest stale rozwijany.

TweetStream - zrzut ekranu Strona projektu

jQuery Autobrowse

Wtyczka automatycznie wczytuje zawartość strony, gdy użytkownik ją przewija. Korzysta z wbudowanej w przeglądarkę pamięci podręcznej i współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Otwarty kod źródłowy z możliwością jego modyfikacji i dowolnego wykorzystania sprawia, że pozycja ta jest jeszcze bardziej godna polecenia.

jQuery Autobrowse - zrzut ekranu Strona projektu

Infinite Ajax Scroll

Wtyczka podobna do Plugin jQuery Autobrowse. Jest łatwa do wdrożenia i zawiera dobrej jakości otwarty kod źródłowy. Do prawidłowego działania wymaga jQuery w wersji powyżej 1.4. Działa nie tylko z grafikami, ale także z wpisami i komentarzami. W dokumentacji opisana jest każda opcja wraz z jej wartością domyślną oraz przykładem. Technika podobna do spotykanej w takich serwisach jak Facebook czy Twitter.

Infinite Ajax Scroll - zrzut ekranu Strona projektu

niceTree

Wtyczka umożliwiająca tworzenie zagnieżdżonych menu, które można zwijać i rozwijać. Skrypt jest bardzo lekki (7 kb) i łatwy do wdrożenia. Współpracuje ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami, włącznie z Internet Explorerem w wersji od 7 wzwyż.

niceTree - zrzut ekranu Strona projektu

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.