Programisto, ucz się poprawnej wymowy angielskich słów

19 maja 2014
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Najnowszy eksperyment Google Chrome pomoże ci w nauce języka angielskiego. API Web Speech, dzięki któremu możliwe jest głosowe sterowanie telefonami, tabletami i komputerami można wykorzystać także na inne sposoby. Jednym z nich jest właśnie wspomaganie nauki języka angielskiego.

W celu sprawdzenia możliwości w tym zakresie powstał eksperymentalny projekt Google Chrome o nazwie SpellUp. Jest to aplikacja sieciowa służąca do nauki wymowy angielskich słów za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Programiści zaprosili do współpracy projektantów gier i nauczycieli, dzięki czemu powstał produkt zarówno zabawny jak i mający walory edukacyjne. Ogólnie rzecz biorąc gra polega na budowaniu jak najwyższej wieży poprzez poprawne wymawianie słów, rozwiązywanie zagadek itp. Z oczywistych względów najlepiej jest grać przy użyciu mikrofonu, ale w ostateczności można też wypróbować program posługując się samą klawiaturą.

Aplikacja najlepiej działa w przeglądarce Chrome dla komputerów stacjonarnych, a także w systemie Android, chociaż można ją też uruchomić w iPhonie i iPadzie, z tym że nie będą działały funkcje głosowe.

Na poniższym filmiku można obejrzeć, jak wygląda gra.

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.