Już po turnieju Yggdrasil Polska

14 maja 2017
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Wnioski po pierwszym turnieju z cyklu Yggdrasil Coding Challenge – pojedynku, którego celem było wyłonienie najlepszego programisty JavaScript. Konkurs, organizowany przez krakowski oddział Yggdrasil, zerwał z konwencjonalną formułą hackathonu, by przenieść uczestników na prawdziwe pole walki – ring bokserski.

– Formuła spotkania i oprawa były totalnym zaskoczeniem. Sama rywalizacja – kodowanie na ringu, w świetle reflektorów dość stresująca, ale chętnie bym to powtórzył – mówi Marcin Pietruszka, zwycięzca turnieju. – Szczególnie podobały mi się dwa ostatnie zadania, gdzie liczył się pomysł. Pozostałe bazowały na matematyce i były nieco trudniejsze – dodaje zwycięzca.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w parach – osoba, która jako pierwsza poprawnie rozwiązała zadanie, przechodziła do kolejnej rundy i kodowała przeciwko zwycięzcy drugiej pary. Uczestnicy poznali zadania tuz przed rozpoczęciem każdej rundy. W systemie pucharowym został wyłoniony zwycięzca, który otrzymał konsolę PlayStation 4 oraz okulary VR.

– Pierwszy pojedynek Yggdrasil Coding Challenge traktowaliśmy jako eksperyment. Z pewnością powtórzymy tego typu spotkanie, bo zebraliśmy bardzo pozytywne opinie – mówi Krzysztof Opałka, Chief Product w Officer Yggdrasil Polska, organizator turnieju. Spółka specjalizuje się w tworzeniu gier dla kasyn online. Swoje biura ma już na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze. W Krakowie rozwija się centrum technologiczne firmy, którym obecnie pracuje 80 osób.

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.