Kurs jQuery — podstawy

> Dodaj do ulubionych |
Share

Kurs jQuery od podstaw

Niniejszy kurs jQuery udostępniła Rebecca Murphey na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 United States. Pod warunkiem uznania autorstwa Rebecci Murphey i odwołania się do oryginalnej pracy w repozytorium GitHub poniższy dokument może być powielany, rozpowszechniany, przesyłany, a także mogą być tworzone jego dokumenty zależne. W przypadku wprowadzenia zmian, przekształcenia dokumentu bądź dodania nowej treści, dokument może być rozpowszechniany jedynie na tej samej, podobnej bądź kompatybilnej licencji. W przypadku otrzymaniu zezwolenia od właściciela praw autorskich, powyższe ograniczenia mogą zostać zniesione. W celu ponownego użycia lub rozpowszechniania dokumentu należy wyjaśnić innym warunki licencji, na której dokument jest udostępniany. Najlepiej zrobić to przy pomocy odnośnika do treści licencji.

Zgłaszanie problemów

Do ulepszania kursu Podstawy jQuery niezbędny jest twój komentarz. Jeśli widzisz błąd lub uważasz, że coś można poprawić, prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag.

Propozycje zmian treści

Jeśli chciałbyś zaproponować zmianę w książce, najlepszym sposobem na zrobienie tego jest wysłanie prośby pull request. Każda taka prośba zostanie rozpatrzona.

Propozycje uzupełnienia treści

Jeśli znalazłeś post na blogu lub inne materiały, które stanowiłyby świetne uzupełnienie kursu Podstawy jQuery, prosimy wysłać zgłoszenie wraz z odnośnikiem do źródła materiałów. Prosimy również zaznaczyć, czy autor został już poinformowany o planowanym wykorzystaniu jego materiałów.

Zostań współautorem

Twój wkład w tworzenie kursu Podstawy jQuery jest zawsze mile widziany. Swoje propozycje najlepiej wysyłać poprzez „pull request”.

Spis treści

 1. Rozdział 1. Witamy
 2. Rozdział 2. Podstawy języka JavaScript
 3. Rozdział 3. Podstawy biblioteki jQuery
 4. Rozdział 4. Jądro jQuery
 5. Rozdział 5. Zdarzenia
 6. Rozdział 6. Efekty
 7. Rozdział 7. Ajax
 8. Rozdział 8. Wtyczki
 9. Rozdział 9. Wydajność — najlepsze rozwiązania
 10. Rozdział 10. Organizacja kodu
 11. Rozdział 11. Tworzenie własnych zdarzeń

Jeśli nie znasz jeszcze języka JavaScript, to możesz najpierw przeczytać nasz świetny kurs JavaScript autorstwa Marijna Haverbeke.

W projekcie brali udział także James Padolsey, Paul Irish i inni. Aby prześledzić historię powstawania dokumentu, zajrzyj do repozytorium GitHub.

Autor: Rebecca Murphey

Źródło: http://github.com/rmurphey/jqfundamentals

Tłumaczenie: Joanna Liana

Treść tej strony jest dostępna na zasadach licencji CC BY-SA 3.0 US