CSS4 nie istnieje!

05 września 2012
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Tab Atkins Jr, odpowiedzialny za standardy członek zespołu Google ds. przeglądarki Chrome i członek grupy roboczej CSS w W3C, zdementował na swoim blogu pogłoski o istnieniu czegoś takiego jak CSS4. „Nigdy nie było CSS4. Nigdy nie będzie CSS4. CSS4 po prostu nie istnieje”. Poniżej znajduje się tłumaczenie jego wyjaśnienia na temat tego nieporozumienia.

Określenie CSS3 dotyczy wszystkiego, co powstało po CSS 2.1. Zapewne się nie zgodzisz i powiesz „Ale przecież nie raz widziałem informacje o specyfikacjach CSS4 Images i CSS4 Selectors! Czy to nie są części specyfikacji CSS4?” Nie. Jak już mówiłem, CSS4 nie istnieje. ^_^

Podczas prac nad CSS 2.1 doszliśmy do wniosku, że trudno jest opanować duży zwarty dokument i jeszcze szybko go rozwijać. Dlatego postanowiliśmy podzielić specyfikację CSS na niezależne moduły. Dzięki temu każdy moduł może być rozwijany osobno i jeden drobny problem nie zatrzymuje rozwoju całej specyfikacji.

(…)

Oczywiście za zamieszanie odpowiedzialne są też stosowane przez nas adresy URL — można w nich np. spotkać takie fragmenty, jak css4-backgrounds. Przepraszam za te nieporozumienia w imieniu całej grupy roboczej ds. CSS. Zapisy tego typu oznaczają po prostu poziom 4 specyfikacji teł i obramowań, który należy do CSS3.

Całą wypowiedź można przeczytać pod adresem

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.