Shebang.pl

Wtyczki do jQuery do przekręcania stron

Przedstawiamy wtyczki do jQuery służące do tworzenia animacji przewracania stron np. w wirtualnych książkach lub czasopismach. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu.

Responsive Flip Book

Wtyczka idealna do umożliwienia przejrzenia książki bądź czasopisma bezpośrednio na stronie. Skrypt nie wymaga do prawidłowego działania Flasha. Standardowo pokazuje dwie strony z możliwością ich przybliżenia, ale można także pokazać wszystkie strony. Zaletami programu są między innymi to, że działa tak samo na urządzeniach mobilnych jak na komputerach, można zmienić jego wygląd, konfiguracja ustawień pliku odbywa sie przy użyciu PHP oraz ma dobrą dokumentację.

Strona projektu

Flippy

Wtyczka służąca do obracania elementów HTML. Poprawnie działa ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami oprócz Internet Explorera 8 (i wcześniejszych). Zaletami są prosty interfejs oraz dużo opcji umożliwiających dostosowanie np. szybkości obrotu, kierunku czy koloru tła.

Strona projektu

flipCounter

Wtyczka umożliwiająca utworzenie licznika odliczającego miesiące, dni lub godziny do startu np. nowego serwisu lub jakiegoś wydarzenia. Zaletami są duże możliwości konfiguracyjne, można wgrać własny wygląd licznika lub dostosować animacje do własnych potrzeb. Na podanej stronie projektu są do wyboru dwie wersje wtyczki, Bare Bones dla zwykłych użytkowników, którzy nie chcą zmieniać wyglądu ani grzebać w kodzie oraz Turbo Charged dla lubiących majsterkować. W tej wersji dostajemy nieskompresowany kod źródłowy oraz udokumentowany plik PSD, dzięki któremu możemy zmienić wygląd wtyczki. Na stronie znajduje się również poradnik odnośnie do użycia tego skryptu.

Strona projektu

jQuery Flip Countdown Timer

Lekki i elegancki zegarek służący do odliczania czasu do jakiegoś wydarzenia. Idealnie sprawdza się w roli do jakiej został stworzony. Ma możliwość konfiguracji wyglądu oraz formatu odliczanego czasu. Jest gotowy do użycia od razu po pobraniu. Wystarczy tylko wprowadzić datę do której chcesz odliczać. Wadą jest cena, która wynosi 8 $, co jak za tego typu skrypt jest naprawdę sporo.

Strona projektu

QuickFlip 2

Wtyczka umożliwiająca obracanie elementów na stronie internetowej. Wtyczka jest bardzo szybka i lekka. Dla zaawansowanych użytkowników ma sporo możliwości konfiguracji, natomiast dla początkujących na stronie znajduje się poradnik, jak wdrożyć wtyczkę na stronie internetowej.

Strona projektu
Exit mobile version