Przekształcanie obrazu w jQuery

12 marca 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy wtyczki umożliwiające stosowanie różnych efektów graficznych na stronie. Efekty mogą po prostu uatrakcyjnić proces przewijania zdjęć lub dodać ciekawą funkcjonalność do strony internetowej.

tEffects jQuery Plugin

Wtyczka umożliwiająca dodanie efektu przejścia pomiędzy zdjęciami na stronie. Wtyczka ma duży wybór opcji: do wyboru jest aż 8 efektów, a dodatkowo decydujemy o kierunku animacji (poziomy, pionowy) oraz możemy zarządzać szybkością przejścia itp. Możemy oczywiście te opcje ukryć lub dać możliwość ich ustawienia użytkownikowi. Wtyczkę można wykorzystać jako przeglądarkę zdjęć wyświetlaną w osobnym oknie.

Wtyczka tEffects do jQuery - zrzut ekranu Strona projektu

RefineSlide

Wtyczka pozwalająca na utworzenie na stronie internetowej przeglądarki zdjęć z różnymi efektami przejścia pomiędzy kolejnymi zdjęciami. Wybierać możemy spośród 14 efektów przejścia. Efekty zostały utworzone przy użyciu CSS3 3D Transforms. Wtyczka współpracuje ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami, nawet z Internet Explorerem w wersji 7, a także obsługuje sprzętową akcelerację w przeglądarkach. Wtyczka jest darmowa i nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o jej używanie oraz jest bardzo lekka (12 k).

Wtyczka RefineSlide do jQuery - zrzut ekranu Strona projektu

Roundabout

Wtyczka pozwalająca na utworzenie przewijanej listy, w której mogą znaleźć się obrazki, tekst lub inne elementy. Skrypt jest gotowy do użycia od razu po pobraniu, ale dla zaawansowanych użytkowników istnieje opcja konfiguracji wtyczki dla osiągnięcia niesamowitych efektów.

Skrypt jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki oraz został wydany na licencji BSD, dzięki czemu możemy go wykorzystać do projektów komercyjnych. Na podanej stronie internetowej znajdują się kursy dla osób chcących skonfigurować wtyczkę i przy okazji zdobyć garść informacji na temat JavaScriptu.

Wtyczka Roundabout do jQuery - zrzut ekranu Strona projektu

Flex

Wtyczka pozwala na utworzenie na stronie tak zwanych kafelków ze zdjęć. Najechanie kafelka kursorem powoduje jego powiększenie i przesunięcie pozostałych kafelków. Po odjechaniu kursorem zdjęcie powraca z powrotem do stanu początkowego.

Wtyczka Flex do jQuery - zrzut ekranu Strona projektu

jQuery 2D Transformation Plugin

Wtyczka umożliwia animowanie elementów na płaszczyźnie 2D (przekrzywianie, obracanie). Skrypt do prawidłowego działania wymaga biblioteki jQuery w wersji minimum 1.4.2. Wtyczka obsługuje wszystkie popularne przeglądarki.

Wtyczka do jQuery jQuery 2D Transformation  - zrzut ekranu Strona projektu

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *