Pokazy slajdów w jQuery

16 marca 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy wtyczki do wyświetlania pokazów slajdów. Wszystkie wtyczki służą do wyświetlania pokazów slajdów, jednak niektóre cechują się trochę innym podejściem do tego zagadnienia wyświetlając grafiki np. jako tło strony.

Galleria

Wtyczka rozpowszechniana na licencji MIT. Jest obsługiwana przez iPhone’a i iPada. Łatwo się ją instaluje i tak samo zmienia się jej wygląd. Pokaz slajdów jest wyświetlany na całym ekranie. Można zmienić motyw na własny lub jeden z dostępnych w sieci. Zmiana motywu może się także odbywać dynamicznie podczas pokazu slajdów.

Wtyczka do jQuery Galleria - zrzut ekranu Strona projektu

Fullscreen Slideshow with HTML 5 Audio and jQuery

Pokaz slajdów z dźwiękiem. Jeśli zna się HTML5 i CSS, można dopasować wygląd pokazu do własnych preferencji. Jest to połączenie dwóch wtyczek: do wyświetlania pokazu slajdów i do odtwarzania dźwięku. Na podanej stronie znajduje się opis implementacji wtyczki na stronach.

Full Screen Slide Show - zrzut ekranu Strona projektu

Super Scroll Orama

Wtyczka do tworzenia animowanych pokazów slajdów. Ma duże możliwości konfiguracji i ciekawe efekty odmienne od standardowych pokazów slajdów. Umożliwia tworzenie dynamicznych stron internetowych, na których wraz z przewijaniem pojawiają się kolejne elementy.

Super Scroll Orama - zrzut ekranu Strona projektu

Supersized

Pełnoekranowy pokaz slajdów. Wtyczka pokazuje czas do kolejnego slajdu, chociaż istnieje możliwość przejścia do kolejnych slajdów bez konieczności czekania. Wygląd pokazu można modyfikować. Dzięki temu, że kod źródłowy jest otwarty, możemy dokonać zmian w niektórych opcjach i tak np. pozwolić użytkownikowi na sterowanie pokazem slajdów za pomocą klawiatury czy zarządzać wielkością obrazu.

Supersized - zrzut ekranu Strona projektu

MaxImage 2.0

Pełnoekranowy pokaz slajdów. Wtyczka umożliwia umieszczanie w pokazie oprócz zdjęć filmów z YouTube. Dzięki wykrywaniu możliwości przeglądarki wtyczka stosuje płynne przejścia. Ważną zaletą wtyczki jest wysokiej jakości kod źródłowy. Obsługuje wszystkie popularne przeglądarki w tym IE w wersji od 7.0.

Max Image 2 - zrzut ekranu Strona projektu

jQuery.mb.bgndGallery

Pokaz slajdów jako tło strony. Dostosowywanie obrazu do rozdzielczości ekranu. Możliwość przejścia do galerii za pomocą klawiatury lub specjalnego odnośnika na stronie.

jQuery.mb.bgndGallery - zrzut ekranu Strona projektu

jQuery.mb.YTPlayer

Wtyczka bardzo podobna do jQuery.mb.bgndGallery, jednak wyświetlająca filmy z serwisu YouTube zamiast standardowych zdjęć.

jQuery.mb.YTPlayer - zrzut ekranu Strona projektu

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *