Pływające elementy w jQuery

08 marca 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy zbiór wtyczek służących do tworzenia pływających powiadomień i menu na stronie internetowej. Wtyczki te pomogą ożywić ci twoją stronę internetową i dodać do niej trochę dynamiki. Możesz np. wykorzystać je do tego, aby po kliknięciu nowego terminu u dołu strony pojawiało się jego wyjaśnienie zamykane kliknięciem.

jQuery Floating Message Plugin

Prosta konfiguracja wtyczki. Wsparcie dla większości popularnych przeglądarek. Rozpowszechniana na licencji MIT. Duże możliwości konfiguracyjne np. ustawienie wielkości powiadomienia, miejsca w którym ma się znaleźć, sposobu jego pojawiania się i znikania (różnego rodzaju animacje) czy sposobu zamknięcia komunikatu (np. po czasie lub kliknięciu).

Wtyczka jQuery Floating Message - zrzut ekranu Strona projektu

Floating HTML5 Menu

Skrypt jest obsługiwany przez wszystkie popularne przeglądarki. Wykorzystuje HTML5 i CSS3. Umożliwia tworzenie rozwijanych menu bez użycia JavaScriptu. W przeglądarkach nie obsługujących CSS3 nie będą widoczne niektóre efekty graficzne jak np. cienie. Skrypt wyposażony jest w specjalne oprogramowanie wspomagające proces tworzenia menu dla osób nie znających HTML5.

Wtyczka Floating HTML5 Menu - zrzut ekranu Strona projektu

jqFloat.js

Skrypt umożliwiający tworzenie efekt pływania elementów na stronie internetowej. Do działania wymaga jQuery w wersji minimum 1.7.1. W niższych wersjach nie ma pewności, że wtyczka zadziała prawidłowo. Na stronie możemy mieć kilka pływających obiektów poruszających się z różnymi prędkościami i w różnych kierunkach.

Wtyczka do jQuery jqFloat.js - zrzut ekranu Strona projektu

Portamento.js

Łatwa w konfiguracji wtyczka do tworzenia menu przewijanego razem ze stroną. Do jej budowy użyto oczywiście JavaScriptu arkuszy CSS. Skrypt ma duże możliwości modyfikacji wyglądu. Obsługuje większość przeglądarek, chociaż może występować problem z przeglądarką systemu iOS oraz Internet Explorerem w wersji poniżej 7. Na podanej stronie znajduje się instrukcja, jak można to obejść. Wtyczka jest dostępna na dwóch licencjach: GPLv3 i Apache 2.0, które pozwalają na modyfikowanie skryptu w dowolny sposób.

Wtyczka do jQuery Portamento - zrzut ekranu Strona projektu

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *