Kalkulatory jQuery

28 lutego 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy zbiór aplikacji pełniących rolę kalkulatora, ale udostępniających wiele różnych ciekawych funkcji, począwszy od podstawowych kalkulatorów aż po kalkulatory odsetek czy kalkulatory naukowe.

The Rock n Coder — jQuery Mobile Calculator

Kalkulator umożliwiający wykonywanie podstawowych działań na liczbach, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Kod źródłowy aplikacji składa się z około 200 linii. Cała aplikacja została napisana w językach JavaScript i HTML.

jQuery Mobile Calculator - zrzut ekranu Strona projektu

jQuery Mobile Interest Price Calculator

Kalkulator odsetek utworzony przy pomocy JavaScriptu, HTML-a i CSS. Kod źródłowy jest krótki i dobrze skomentowany. Aplikacja przeznaczona dla telefonów z dotykowymi wyświetlaczami.

jQuery Mobile Interest Price Calculator - zrzut ekranu Strona projektu

Currency Calculator

Kalkulator służący do przeliczania walut. Aplikacja składa się z pola tekstowego, do którego wprowadzamy kwotę jaką chcemy zamienić. Pod spodem wybieramy z jakiej waluty na jaką będziemy przeliczać i na samym dole znajduje się przycisk Convert, który służy do zamiany waluty. Aplikacja aktualne kursy walut pobiera ze strony xe.com, nic nie jest zapisywane w pamięci, za każdym razem aplikacja pobiera aktualne kursy.

Kod JavaScript został napisany w taki sposób, aby możliwa była obsługa błędów, a więc wyświetli się komunikat jeśli w pole w które musimy wpisać kwotę nie wpiszemy nic lub wpiszemy tekst. Program jest prosty, ale działa poprawnie i spełnia zadanie, do którego został stworzony. Warto dodać, że do jego budowy jQuery Mobile, PHP oraz PhoneGAP. Zaletą produktu jest także to, że cała aplikacja jest dostępna za darmo.

Currency Calculator - zrzut ekranu Strona projektu

Unit-Conventer

Konwerter jednostek dla BlackBerry Playbook. Konwerter o prostym, ale dość przyjemnym wyglądzie. Pozwala na zamianę wielu jednostek np. stopni Celsjusza na stopnie Fahrenheita. Otwarty kod umożliwia dodanie jeszcze większej liczby jednostek oraz zmianę wyglądu aplikacji. Aplikacja została utworzona przy użyciu biblioteki jQuery Mobile.

Unit-Conventer - zrzut ekranu Strona projektu

Scientific Calculator ZENO-5000

Aplikacja zdolna do pracy na urządzeniach mobilnych oraz komputerach PC. Wykorzystuje HTML5/CSS3 oraz jQuery/Java. Mimo tego że projekt został utworzony aby ukazać możliwości HTML5 i CSS3, to bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Kalkulator ma wszystkie funkcje kalkulatora naukowego i jest w pełni zgodny z nowymi przeglądarkami internetowymi.

Scientific Calculator ZENO-5000 - zrzut ekranu Strona projektu

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *