Edytory WYSIWYG w JavaScript i jQuery

25 marca 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy wtyczki WYSIWYG (jeśli nie wiesz co to jest, zapraszamy do zapoznania się z informacją w Wikipedii). Przedstawione wtyczki cechują się bardzo różnymi możliwościami. Znajdziesz wśród nich zarówno bardzo proste skrypty o podstawowych możliwościach jak i naprawdę rozbudowane „kombajny”.

Redactor WYSIWYG

Szybka, piękna i łatwa w użyciu wtyczka WYSIWYG. Zdjęcia możemy wstawiać metodą przeciągnij i upuść. Zaletą jest obsługa języka HTML5. Na stronie internetowej wtyczki dokładna znajduje się instrukcja dotycząca instalacji. W kodzie źródłowym jest możliwość wyboru między innymi kierunku tekstu, wyglądu przycisków oraz wyświetlania pasków narzędzi.

Redactor - zrzut ekranu Strona projektu

wysihtml5

Szybka i lekka wtyczka. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze przeglądarki. Generuje poprawny kod HTML5 po wklejeniu tekstu z programu MS Word. Zabezpieczona przed atakami XSS na stronę internetową. Ma otwarty kod źródłowy, w którym można wybierać opcje do wyświetlania.

wysihtml5 zrzut ekranu Strona projektu

Mercury Editor

W pełni funkcjonalny edytor HTML5. Konfigurowalny dzięki możliwości łatwego usuwania elementów paska narzędzi lub tworzenia własnych. Obsługuje wszystkie popularne przeglądarki i ma otwarty kod. Edytor napisany przy użyciu Ruby on Rails.

Mercury - zrzut ekranu Strona projektu

TinyEditor

Prosty edytor JavaScript. Lekki i łatwy do zintegrowania ze stroną. Dzięki wykorzystaniu styli CSS jest możliwość dopasowania wyglądu wtyczki do witryny.

Tiny Editor - zrzut ekranu Strona projektu

CLEditor

Łatwy do dodania na stronę internetową skrypt umożliwiający wybór parametrów czcionki tj. rozmiaru, koloru i stylu. Pozwala też na wstawianie obrazów i hiperłączy. Bardzo lekki (około 9 kB).

Cleditor - zrzut ekranu Strona projektu

Maqetta

Najważniejsze cechy wtyczki: HTML 5, otwarty kod źródłowy, obsługa wszystkich popularnych przeglądarek.

Maqetta  - zrzut ekranu Strona projektu

bootstrap – wysihtml5

Łatwy w użyciu skrypt napisany w języku JavaScript.

Bootstrap Wysihtml5 - zrzut ekranu Strona projektu

jQrte

Skrypt bezpłatny do zastosowania domowego i komercyjnego, rozpowszechniany na licencji MIT. Prosty w użyciu. Dość prymitywny wygląd.

jQrte - zrzut ekranu Strona projektu

eIRTE

Wtyczka napisana w języku JavaScript. Lekka i łatwa w obsłudze, z możliwością zmiany wyglądu. Bardzo duże możliwości zarządzania wyglądem tekstu.

eIRTE - zrzut ekranu Strona projektu

Aloha Editor

Wtyczka ta reprezentuje inny sposób edycji tekstu niż w dotychczas zaprezentowanych skryptach. Zmiany można podglądać na stronie w trakcie pisania.

Aloha Editor - zrzut ekranu Strona projektu

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *