15 najlepszych wtyczek do jQuery do tworzenia galerii zdjęć

13 lutego 2013
1 gwiadka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem wtyczki do jQuery do tworzenia galerii zdjęć.

1. rvnGallery 2.2

Skrypt służy do wyświetlania pokazów slajdów i co ciekawe nie korzysta z technologii Flash, dzięki czemu działa także w starszych przeglądarkach. Każdy slajd jest poprzedzony animacją do wyboru spośród 42 dostępnych. W przyszłości planowane jest połączenie tego skryptu z niżej wymienionym lightBoxem.
Link: http://rvn-gallery.krukowski.me/

2. jQuery lightBox

Aktualnie chyba najpopularniejszy skrypt służący do wyświetlania galerii zdjęć. Cechuje go prostota i intuicyjność. Wszystkie zdjęcia wyświetla w formie miniatur. Po kliknięciu jednej z nich na środku ekranu i przyciemnionym tle pojawia się oryginalne zdjęcie. Można przewinąć do następnego i poprzedniego zdjęcia, a także wrócić do strony.
Link: http://leandrovieira.com/projects/jquery/lightbox/

3. Galleria

Wyświetla galerie zdjęć w formie pokazu slajdów na całym ekranie. Istnieje również możliwość ręcznego przewijania zdjęć. Skrypt bardzo przydatny przede wszystkim dla fotografów.
Link: http://galleria.io/

Te trzy wtyczki powinny w zasadzie wystarczyć każdemu, ale gdyby ktoś jednak nie wybrał nic dla siebie, to zapraszamy do dalszej części artykułu. Poniżej wymienione wtyczki są ułożone przypadkowo, tzn. ich pozycja na liście nie stanowi oceny.

Supersized

Kolejna pełnoekranowa przeglądarka zdjęć. Od wtyczki Galleria różni się w zasadzie tylko wyglądem.
Link: http://www.buildinternet.com/project/supersized/

Gallerific

Skrypt wyświetlający zdjęcie po kliknięciu przez użytkownika miniatury. Od lightBoxa odróżnia go możliwość dodania opisu pod zdjęciem lub obok niego.
Link: http://www.twospy.com/galleriffic/

Sliding Image Gallery

Wtyczka wyświetla wszystkie zdjęcia w formie jakby dzieł sztuki, które przesuwamy klikając poprzednie lub następne zdjęcie.
Link: http://www.meadmiracle.com/SlidingGallery.aspx

Popeye

Galeria zdjęć wyświetlona w formie jednej miniatury. Daje możliwość przewijania i powiększenia zdjęć oraz dodawania opisów.
Link: http://dev.herr-schuessler.de/jquery/popeye/

Simple Controls Gallery

Wtyczka bardzo podobna do Popeye. Różni się od niej tylko tym, że nie ma możliwości powiększenia zdjęć i dodawania opisów.
Link: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex4/simplegallery.htm

Smooth Div Scroll

Galeria w formie listy zdjęć, którą przewijamy zbliżając kursor do jednej z krawędzi ramki.
Link: http://www.smoothdivscroll.com/

s3Slider

W tej wtyczce zdjęcia zmieniają się automatycznie. Możemy dodać opis, który pokaże się na zdjęciu na półprzezroczystym tle.
Link: http://www.serie3.info/s3slider/

Pikachoose

Galeria w formie miniatur. Kliknięcie jednej z nich powoduje pojaiwenie się powiększonego zdjęcia u góry. Jest możliwość dodania opisu, który wyświetli się na zdjęciu w jednym z rogów.
Link: http://www.pikachoose.com/

Captify

Dość rozbudowana wtyczka do tworzenia galerii zdjęć, która pozwala uzyskać różne efekty, np. przezroczystość, powiększenie zdjęcia po najechaniu kursorem na miniaturę lub efektowne podpisy.
Link: http://iwantaneff.in/repo/plugins/effects-ui/captify/index.html

FancyBox

Wtyczka wyświetla zdjęcia podobnie jak lightBox, ale ma więcej funkcji konfiguracyjnych pozwalających np. na przewijanie za pomocą kółka myszy.
Link: http://fancybox.net/

Zoomy

Wtyczka mogąca być alternatywą dla standardowych galerii zdjęć, ponieważ działa jak lupa tj. powiększa fragment zdjęcia, na którym obecnie znajduje się kursor.
Link: http://zoomy.me/home

YoxView

Można powiedzieć, że jest to kopia lightBoxa.
Link: http://www.yoxigen.com/yoxview/

1 komentarz

  1. Nowy plugin galerii z preloaderem do zdjęć, efektami przejścia 3d(css3 transitions), opisami do zdjęć i możliwością katalogowania za pomocą albumów http://jgallery.jakubkowalczyk.pl

    Odpowiedz

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *